Veri Şifreleme Nedir?

Veri şifreleme, verilerin izinsiz kişiler tarafından okunması, değiştirilmesi veya çalınmasını önlemek için kullanılan bir çözümdür. Mobil cihazlar, bilgisayarlar veya diğer cihazlar arasında iletilen verilerin gizliliğini korumak için kullanılır. Verileri özel bir algoritma ile karıştırır ve hassas verilerin bilgisayar korsanları tarafından okunmasını engeller.
Veri Şifreleme - Hassas Verilerinizi Koruyun - Veri Şifreleme Nedir?
Veri Şifreleme Hizmetlerimiz

Verilerinizi Size En Uygun Yöntem ile Şifreleyin

Data at Rest

SData at Rest veri şifreleme çözümü, verilerinizin erişilebilir olmasını ve kullanılmasını engeller, arşivlenmiş verilerinizi güvenle saklamanızı sağlar.

Data in Transit

Data in Transit şifreleme çözümü, paylaşılan verilerinizi bir yerden bir yere güvenli bir şekilde aktarmanızı sağlayan tüm bileşenleri sunar.

Tokenizasyon

Tokenizasyon veri şifreleme çözümü, hassas verilerinizin açık olarak kullanılmasını engeller.

Veri Şifrelemenin Kullanım Alanları Nelerdir?

Veri şifreleme birçok farklı alan ve sektörde kullanılır. En çok kullanılan alanlar;

E-Ticaret

E-ticaret işlemlerinde müşterilerin kişisel bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilerin güvenliği için veri şifreleme sık kullanılan bir yöntemdir. Bu sayede müşterilerin bilgileri izinsiz kişiler tarafından ele geçirilmesi engellenir.

Bankacılık

Bankacılık sektöründe müşterilerin finansal bilgileri ve kişisel bilgilerinin gizliliği için veri şifreleme kullanılır. Bu sayede müşterilerin verilerinin güvenliği sağlanır.

Hükümetler

Hassas bilgilerinin güvenliği için hükümetler veri şifreleme yöntemlerini kullanırlar. Bu sayede hükümetlerin gizli bilgilerinin izinsiz kişilerin eline geçmesi engellenir.

Özel Sektör

Özel sektörde birçok farklı firma müşterilerinin bilgilerinin güvenliklerini sağlamak ve çalınmalarını engellemek için veri şifreleme yöntemlerini kullanırlar.

Haydi Başlayalım


İhtiyacınıza en uygun planı belirlemek yardımcı olmak için hazırız.
Şimdi bilgilerinizi bırakın ve sizi en kısa sürede arayalım.